Ucuza Ev Taşımak İçin 3 Öneri

Ucuza ev taşıtmanın yollarını merak eden pek çok insan olduğuna eminiz. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde toplu taşıma ile bir yerden başka yere gitmek bile yeterince pahalıyken eşyaları taşıtmak pek kolay bir iş değil.

Özellikle öğrenci veya asgari ücretli yurttaşlar için büyük sorun teşkil eden şehir içi eşya taşıma ücretleri konusunda yol göstermeyi düşündük. Bu yüzden bu yazımızda herhangi bir ticari kaygı gütmeden yol gösterici bilgiler sunmaya çalıştık. Siz de ucuza eşya taşıtmanın yollarını arıyorsanız, aşağıdaki önerilerimize bakabilirsiniz. Okumaya devam et “Ucuza Ev Taşımak İçin 3 Öneri”

Ev taşıma işlemi çocuklarınızı etkilemesin

Yeni yaşam alanlarına ev taşınması sonrasında en büyük adaptasyon zorluğunu çocuklar çeker. Çoğunlukla çocuklara danışmadan verilen taşınma kararının çocuklar üzerinde olumsuz etkiler bırakmaması için aşağıda sıralanmış önerileri gözden geçirin.

  • İlk olarak çocuklarınızın taşınma konusundaki her türlü sorusuna dürüstçe cevaplar verin: Çoğu çocuk yeni okulu, komşuları ve semti hakkında bir şeyler bilmek ister ve bu konuda sorular sorabilir. Hatta “Neden taşınıyoruz?“, “Yeni arkadaşlar edinebilecek miyim?” gibi zor sorular da sorabilirler. Bu tür sorulara tercihen olumlu cevaplar vererek çocuklarınıza ev taşıma işleminin normal bir prosedür olduğu belirtilmelidir. Ayrıca cevaplarınızı yüzeysel değil, olabildiğince detaylı bir şekilde açıklayınız.
  • Çocuklarınızın arkadaşlarıyla vedalaşmasına imkan sağlayın.
  • Çocuğunuzun yeni odasının duvar rengi, mobilya düzeni gibi detaylarda söz sahibi olmasına öncelik verin.